Porozmawiają o bólu i cierpieniu

Data: 27-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Porozmawiają o bólu i cierpieniu

Wydaje się, że współczesny świat unika problemu choroby i świadomości przemijania. Może rzeczywiście tak jest, może dość powszechnie hołduje się dziś łatwo dostępnym przyjemnościom, ale nie zawsze i nie wszędzie. Duża w tym zasługa organizacji pokroju Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, które od lat wspiera ideę budowy stacjonarnego hospicjum i taktownie przypomina o szczególnym znaczeniu wartości niematerialnych.

W sobotę, 1 kwietnia Towarzystwo zorganizuje konferencję „Czy naprawdę musi boleć?”, będącą kontynuacją serii spotkań, które tradycyjnie u progu wiosny odbywają się w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych. Początek konferencji o godz. 10:00. Wstęp jest darmowy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski oraz Piotr Głowski – Prezydent Piły.

- Na tej wyjątkowej konferencji porusza się sprawy najważniejsze. Kwestie bólu, choroby, cierpienia to tematy, przed którymi nie da się uciec, ale choć trochę można je oswoić. Serdecznie zapraszam na spotkanie. Mam nadzieję, że dla każdego, kto weźmie w nim udział, będzie to cenne doświadczenie – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Program konferencji:

1. dr n.med. Michał Początek - Łagodzenie bólu w czasach dawniejszych